Η 10η Παιδική Χαρά ανακατασκευάζεται
16 Ιανουαρίου 2019

Η 10η Παιδική Χαρά ανακατασκευάζεται

Άλλη μία Παιδική Χαρά, η 10η, ανακατασκευάζεται στην Πλατεία Γράμμου, κάτω από την Πλατεία Τσιρακοπούλου. Ακολουθούν οι Παιδικές Χαρές στην Αγία Τριάδα, στην Ανάληψη, στην Αθανασίου Διάκου (Μανώλη) και στην Πλατεία Νικολαΐδη.

Έως τώρα έχουν ανακατασκευαστεί και παραδοθεί για χρήση εννέα (9) Παιδικές Χαρές: Ιγνατίου Άρτης, Άλσος Καραολή, Κισσού στον Καρέα, Πάρκο Κουγιά στον Καρέα, Ραιδεστού, Ντάνκαν, Αγαλματάκια και η Παιδική Χαρά Νέας Ελβετίας ενώ ακολουθούν άλλες πέντε (Αγία Τριάδα, Ανάληψη, Πλατεία Τσιρακοπούλου, Αλαμάνας & Αθανασίου Διάκου στη Φρυγία,, Πλατεία Νικολαΐδη στον Καρέα και στη Ν. Ελβετία.

Ταυτόχρονα, η διοίκηση του Δήμου εξασφάλισε την ανακατασκευή και άλλων μικρότερων Παιδικών Χαρών με χρηματοδότηση από το πρόγραμμα “ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ” του Υπουργείου Εσωτερικών