Αιμοδοσία την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2019 από το Δήμο Βύρωνα
24 Ιανουαρίου 2019

Αιμοδοσία την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2019 από το Δήμο Βύρωνα

Δέκα λεπτά από τον χρόνο μας, χωρίς κανένα απολύτως κίνδυνο, μπορεί να σώσουν τη ζωή ενός συνανθρώπου μας.

Το αίμα είναι πολύτιμο «αγαθό» για όλους μας. Δεν μπορεί να παραχθεί τεχνητά ούτε να αντικατασταθεί με οτιδήποτε άλλο. Μοναδικοί «προμηθευτές» είμαστε εμείς.

Για αυτό το λόγο, η Δημοτική Αρχή και οι Εργαζόμενοι του Δήμου Βύρωνα, ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένοι - έχουν δημιουργήσει τράπεζα αίματος για τις ανάγκες όλων μας.

Δυστυχώς τα τελευταία χρόνια η ζήτηση μονάδων από την τράπεζα μας είναι πολύ μεγαλύτερη από την προσφορά, με αποτέλεσμα να υπάρχει «έλλειμα» και αδυναμία εξυπηρέτησης συνανθρώπων μας.

Την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2019 πραγματοποιείται Αιμοδοσία σε συνεργασία με το νοσοκομείο «ΣΩΤΗΡΙΑ», στο Πολυδύναμο Κέντρο Πρόνοιας (Καλλιπόλεως 59 & Αγίας Σοφίας), από τις 9.00 – 14.00.

Απευθυνόμαστε στην ευαισθησία σας!