Γιορτινές εκδηλώσεις κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας 2019  για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η. του Δήμου Βύρωνα
27 Φεβρουαρίου 2019

Γιορτινές εκδηλώσεις κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας 2019 για τα μέλη των Κ.Α.Π.Η. του Δήμου Βύρωνα

Με κέφι, τραγούδι και χορό και πολλές ευχές για υγεία και δύναμη, τα μέλη των τριών ΚΑΠΗ του Δήμου Βύρωνα γιόρτασαν τη νέα χρονιά 2019, σε τρεις διαδοχικές εκδηλώσεις - συνεστιάσεις κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας που πραγματοποιήθηκαν με τη χορηγία της Δημοτικής Αρχής, σε ταβέρνα της περιοχής Καρέα.

Τα μέλη γλέντησαν με τους ήχους  ορχήστρας ελληνικής μουσικής που πλαισίωσε και τις τρεις εκδηλώσεις, ενώ δοκίμασαν την τύχη τους στις τρεις κληρώσεις δώρων που πραγματοποιήθηκαν.

Από πλευράς Δημοτικής Αρχής, στις εκδηλώσεις παρευρέθηκαν ο Δήμαρχος Βύρωνα κ. Γ. Κατωπόδης, οι Αντιδήμαρχοι κκ. Χ. Σπυρόπουλος, Δ. Κόκκαλης, Λ. Κλωνάρη, Ι. Μαυρίκης, οι επικεφαλείς των παρατάξεων Μ. Μπαντής, Α. Σωτηρόπουλος,  Σ. Τζιωρτζιώτης κα.

Τις εκδηλώσεις διοργάνωσε και υποστήριξε η Διεύθυνση Κοινωνικής Πολιτικής Παιδείας και Υγείας του Δήμου μας, και ειδικότερα το αρμόδιο Τμήμα Ανοιχτής Προστασίας Ηλικιωμένων.

ΔΗΜΟΣ ΒΥΡΩΝΑ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑΣ