ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ Κ.Α.Π.Η. ΑΠΡΙΛΙΟΥ

Κ.Α.Π.Η. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΤΗΛ. 2107624403

ΤΕΤΑΡΤΗ 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019.  ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ
Γενική συνέλευση μελών και των τριών Κ.Α.Π.Η. στο χώρο του   Κ.Α.Π.Η. της Αγ. Τριάδας ( Βουτζά 73 Βύρωνας ). Θα συζητηθούν οι προτάσεις για την πολυήμερη εκδρομή.

ΤΡΙΤΗ 16 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Πρωινός περίπατος στην παραλία της Ραφήνας για ουζάκι ή καφέ. Θα προηγηθεί επίσκεψη στην Ιερά Μονή Παντοκράτορος στην Πεντέλη.
Εγγραφές Πέμπτη 11 Απριλίου ώρα 9.00 π.μ. Αριθμοί προτεραιότητας θα μοιράζονται 8.30. Τιμή κατ άτομο 7 ευρώ. Εσείς πληρώνετε 3 ευρώ. Ο Δήμος θα συμμετέχει με 4 ευρώ. Απαραίτητη για την εγγραφή σας η Κάρτα Μέλους. ( Να έχετε το ακριβές αντίτιμο).
Ώρα αναχώρησης 9.00 π.μ. από το Κ.Α.Π.Η. Ελάχιστος αριθμός μελών για κάθε πούλμαν τα 40 άτομα.
Κάθε μέλος έχει δικαίωμα εγγραφής ακόμη δύο ατόμων.

ΠΕΜΠΤΗ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30 π.μ.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ
1. Από 18 Ιουνίου έως και 21 Ιουνίου Θα πραγματοποιηθεί η πολυήμερη εκδρομή. Μετά την συνέλευση θα γνωρίζετε τον προορισμό της εκδρομής.
Δηλώσεις συμμετοχής από Τετάρτη 10 Απριλίου και μέχρι Παρασκευή 10 Μαίου με προκαταβολή 50 ευρώ.
( Για περισσότερες πληροφορίες να απευθύνεστε στους υπεύθυνους των Κ.Α.Π.Η.).

2. Συναντήσεις της ομάδας μνήμης.
Τετάρτη 3/4, Τετάρτη 10/4, Τετάρτη 17/4.
Οι συναντήσεις του μήνα Απριλίου θα αφιερωθούν στην οργάνωση και δημιουργία δανειστικής βιβλιοθήκης στο Κ.Α.Π.Η. Πρόκειται για μια πρωτοβουλία της κοινωνικής λειτουργού σε συνεργασία με τα μέλη της ομάδας. Καλούνται τα μέλη του Κ.Α.Π.Η. να συμμετέχουν σαυτή τη προσπάθεια κοινωνικής συνεισφοράς και αλληλεγγύης.

3. Συνεχίζεται για πέμπτη χρονιά το πρόγραμμα προληπτικού ελέγχου μαστού που γίνεται σε συνεργασία με το νοσοκομείο Ελπίς.
Εγγραφές στην επισκέπτρια υγείας  Βαγγελική Βασιλική στο τηλ. 2107624403

Κ.Α.Π.Η. ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑΣ
ΤΗΛ. 2107652588

Ώρα 10.00 π.μ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 17 ΑΠΡΙΛΙΟΥ. Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30 π.μ.
Εγγραφές στην επισκέπτρια υγείας.

ΠΕΜΠΤΗ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Εγγραφές: Πέμπτη 11 Απριλίου ώρα 9.00 π.μ. Αριθμοί προτεραιότητας θα μοιράζονται 8.30. Τιμή κατ άτομο 7 ευρώ. Εσείς πληρώνετε 3 ευρώ. Ο Δήμος θα συμμετέχει με 4 ευρώ. Απαραίτητη για την εγγραφή σας η Κάρτα Μέλους. ( Να έχετε το ακριβές αντίτιμο).
Ώρα αναχώρησης 9.00 π.μ. Ελάχιστος αριθμός μελών για κάθε πούλμαν τα 40 άτομα.
Κάθε μέλος έχει δικαίωμα εγγραφής ακόμη δύο ατόμων

( Για περισσότερες πληροφορίες να απευθύνεστε στους υπεύθυνους των Κ.Α.Π.Η.).

2 . Συνεχίζεται για πέμπτη χρονιά το πρόγραμμα προληπτικού ελέγχου μαστού που γίνεται σε συνεργασία με το νοσοκομείο Ελπίς.
Αφορά γυναίκες ηλικίας από 30 έως 70 ετών.
Εγγραφές στην επισκέπτρια υγείας  Παναγιωτακοπούλου Βασιλική στο τηλ. 2107652588

Κ.Α.Π.Η. ΚΑΡΕΑ
ΤΗΛ. 2107641702

ΤΡΙΤΗ 16 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Ώρα αναχώρησης 9.00 π.μ. Ελάχιστος αριθμός μελών για κάθε πούλμαν τα 40 άτομα.
Κάθε μέλος έχει δικαίωμα εγγραφής ακόμη δύο ατόμων.

ΤΡΙΤΗ 23 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30 π.μ.

( Για περισσότερες πληροφορίες να απευθύνεστε στους υπεύθυνους των Κ.Α.Π.Η.).

2. Συνεχίζεται για πέμπτη χρονιά το πρόγραμμα προληπτικού ελέγχου μαστού που γίνεται σε συνεργασία με το νοσοκομείο Ελπίς.
Αφορά γυναίκες ηλικίας από 30 έως 70 ετών.
Εγγραφές στην Επισκέπτρια Υγείας  Παναγιωτακοπούλου Βασιλική στο τηλ. 2107652588