Εθελοντική Αιμοδοσία του Δήμου Βύρωνα την Τετάρτη 3 Μαρτίου 2021, κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού
24 Φεβρουαρίου 2021

Ο Δήμος Βύρωνα σε συνεργασία με το Γ.Ν.Α. «ΣΩΤΗΡΙΑ», θα πραγματοποιήσει Εθελοντική Αιμοδοσία την Τετάρτη 3/3/2021 και ώρες 9:00 - 15:00, στο Κ.Α.Π.Η. Αγίας ΤριάδαςΒουτζά 73 & Φλέμινγκ (Εντευκτήριο Προσκόπων).

Για την αποφυγή συγχρωτισμού και εφαρμόζοντας τις οδηγίες του ΕΟΔΥ οι αιμοληψίες θα πραγματοποιούνται με τηλεφωνικά ραντεβού. Οι ενδιαφερόμενοι αιμοδότες πρέπει να επικοινωνούν στα τηλέφωνα 210 7652588 και 210 7651583 από τις 9:00 μέχρι 15:00τις καθημερινές.

Για την διεξαγωγή της αιμοδοσίας θα ληφθούν όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας των εθελοντών αιμοδοτών.

Εξαιτίας της επιδημίας COVID-19 έχουν μειωθεί σημαντικά τα αποθέματα αίματος στη χώρα μας,  ενώ οι ανάγκες αυξάνονται, γεγονός που κάνει επιτακτική την ανάγκη για υψηλότερη συμμετοχή στις αιμοδοσίες από την πλευρά των πολιτών.

ΠΡΟΣΦΕΡΕ ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΖΩΗΣ

ΓΙΝΕ ΚΙ ΕΣΥ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΑΙΜΟΔΟΤΗΣ