Αυλαία για τις Γειτονιές Πολιτισμού 2008.

Μπορεί να ήταν η πρώτη φορά που το Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Βύρωνα διοργάνωσε στην πόλη μας τις μηνιαίες εκδηλώσεις "Βύρωνας Γειτoνιές Πολιτισμού- Όλη η πόλη μια γιορτή", φάνηκε όμως ότι είχαν πολύ μεγάλη και θετική ανταπόκριση από το κοινό. Σχεδόν κάθε βράδυ, εκτός από τις περιπτώσεις όπου λόγω καιρικών συνθηκών δεν τα καταφέραμε, η πόλη γιόρταζε. Μικρές συγκεντρώσεις που ξεκίνησαν την 1η Σεπτέμβρη και ολοκληρώθηκαν στις 30, σε 22 σημεία στο Δήμο του Βύρωνα, με συνολικά 27 σχήματα (συναυλιές, θεατρικά, κινηματογράφος, Καραγκιόζης κ.α), έδωσαν μια άλλη αίσθηση στα βράδια μας. Κάποιες από τις παραστάσεις που δεν έγιναν, άλλαξαν ημερομηνία και τόπο και σύντομα θα σας ενημερώσουμε για τον ακριβή χρόνο διεξαγωγής τους.

Φωτογραφικό υλικό:

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα