Οι εθελοντές Πολιτικής Προστασίας και οι υδροφόρες του Δήμου Βύρωνα σε φωτιά στον Βοτανικό
9 Μαρτίου 2021

Μεγάλη φωτιά ξέσπασε την Δευτέρα 08/03/2021 και ώρα 19:00 περίπου σε εγκαταλειμμένο χώρο που υπήρχαν πριν αποθήκες μεγάλης αλυσίδας σούπερ μάρκετ στην περιοχή του βοτανικού.

Άμεσα κινητοποιήθηκαν μεγάλες δυνάμεις της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας και ζητήθηκε και η συνδρομή των εθελοντών Πολιτικής Προστασίας του δήμου μας με τα δυο υδροφόρα που διαθέτουμε.

Ανταποκρίθηκαν άμεσα στο κάλεσμα και μετέβησαν στο σημείο μαζί με υπάλληλο του Αυτοτελούς Τμήματος Πολιτικής Προστασίας.

Η φωτιά μετά από προσπάθειες πολλών ωρών τέθηκε υπό έλεγχο τις πρώτες πρωινές ώρες χωρίς να υπάρξει κάποιος τραυματισμός πάρα μόνο υλικές ζημίες.

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα