Έρευνα για τις επιπτώσεις της καραντίνας στην ψυχική υγεία των παιδιών προσχολικής ηλικίας
26 Απριλίου 2021

Καθώς τα περιοριστικά μέτρα λόγω της πανδημίας, συνεχίζονται θα θέλαμε να σας  υπενθυμίσουμε πόσο σημαντική είναι συμμετοχή σας στην ερευνητική μελέτη που διεξάγεται από τη Διεύθυνση Κοινωνικής Πολιτικής & Υγείας Δήμου Βύρωνα και τη Διεύθυνση Βρεφικών – Παιδικών Σταθμών Δήμου Βύρωνα σε συνεργασία με την Υπηρεσία Παιδιών και Εφήβων (Υπεύθυνη: Ελένη Λαζαράτου, Καθηγήτρια Παιδοψυχιατρικής), του ΚΚΨΥ Βύρωνα-Καισαριανής, της Α’ Ψυχιατρικής Κλινικής της Ιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ, με θέμα : « Οι επιπτώσεις των  περιοριστικών μέτρων λόγω της πανδημίας στην ψυχική υγεία παιδιών προσχολικής ηλικίας.

Τα αποτελέσματά της θα χρησιμοποιηθούν, ως οδηγός, για υποστηρικτικές δράσεις στην Κοινότητα.

Για το λόγο αυτό θα σας παρακαλούσαμε το ερωτηματολόγιο να συμπληρωθεί ΜΟΝΟ από όσους δεν το έχουν ήδη κάνει.

Πατήστε εδώ για να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο

Η συμπλήρωσή του είναι ανώνυμη, εθελοντική και διαρκεί περίπου 10 λεπτά.

Η πλατφόρμα θα παραμείνει ανοιχτή για συμπλήρωση του ερωτηματολογίου έως τις 4 Μαΐου.

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε εκ των προτέρων για το ενδιαφέρον και τον χρόνο σας.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Επικοινωνία: badikian@dimosbyrona.gr

Η Επιστημονική Ομάδα