Ολοκληρώθηκε η διανομή τροφίμων από το Δήμο Βύρωνα σε άπορους, ωφελούμενους του προγράμματος ΤΕΒΑ/FEAD
20 Μαϊου 2021

Ο Δήμος Βύρωνα στο πλαίσιο του προγράμματος Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής για το ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας Απόρων (FEAD/TEBA), πραγματοποίησε νέα διανομή προϊόντων ΤΕΒΑ  (νωπών και ειδών παντοπωλείου), την Πέμπτη 20 Μαΐου 2021 στα Θέατρα Βράχων, από τις  9.00 έως τις 13.00.

Η προσέλευση των πολιτών έγινε σύμφωνα με την ώρα που θα αναγραφόταν σε γραπτό μήνυμα,  ώστε να αποφεύγεται  ο συνωστισμός και η ταλαιπωρία.

Το πρωί επισκέφθηκε το σημείο ο Δήμαρχος Γρηγόρης Κατωπόδης, ο Αντιπεριφερειάρχης Κεντρικού Τομέα Αθηνών, Γιώργος Δημόπουλος και ο αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης, Χρήστος Σπυρόπουλος.

Υπενθυμίζεται ότι ωφελούμενοι του προγράμματος είναι οι δικαιούχοι του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης (ΚΕΑ) που έχουν δηλώσει ότι επιθυμούν να συμμετέχουν και στο ΤΕΒΑ.

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα