Ο Δήμος Βύρωνα συγκεντρώνει τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για τους πυρόπληκτους της Αττικής, της Εύβοιας και της Ηλείας
6 Αυγούστου 2021

Ο Δήμος Βύρωνα συγκεντρώνει συσκευασμένα τρόφιμα μακράς διαρκείας και είδη πρώτης ανάγκης για την στήριξη των πυρόπληκτων της Αττικής, της Εύβοιας και της Ηλείας.

Υπάρχει επίσης ανάγκη  για:
  • Εμφιαλωμένο νερό
  • Μάσκες προστασίας τύπου ΚΝ95
  • Βρεφικά είδη
  • Βαζελινούχες γάζες
  • Φυσιολογικός ορός
  • Κρέμες για εγκαύματα
  • Κολλύρια
  • Υποσέντονα
  • Πετσέτες
  • Τροφές ζώων (Σκυλοτροφή, Γατοτροφή κ.λ.π)
Η συγκέντρωση των προσφορών θα γίνει στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιθώμης 6 τηλ. 210 7653054 από την Δευτέρα 9/8/2021 από τις 9:00 - 12:00.

Καλούμε τις Βυρωνιώτισσες και τους Βυρωνιώτες να δείξουν για μια ακόμα φορά την αλληλεγγύη και τη συμπαράστασή τους στους δοκιμαζόμενους συνανθρώπους μας που πλήττονται από τις καταστροφικές πυρκαγιές και να σταθούν στο πλευρό των πυροσβεστών, των κατοίκων και των εθελοντών, που δίνουν την μάχη ενάντια στην πύρινη λαίλαπα.
Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής  Κινητικότητας