Συνεχίζονται οι Κινηματογραφικές Βραδιές του Δήμου Βύρωνα την Παρασκευή 5/11/2021, με την ταινία Μοναχικό Αστέρι
2 Νοεμβρίου 2021

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΒΡΑΔΙΕΣ ΔΗΜΟΥ ΒΥΡΩΝΑ: Η αθέατη όψη

Οράματα και θραύσματα ενός «καλύτερου καιρού»

Μοναχικό Αστέρι

Συνεχίζονται οι Κινηματογραφικές Βραδιές του Δήμου Βύρωνα την Παρασκευή 5/11/2021, με την προβολή της ταινίας Μοναχικό Αστέρι.

Σκηνοθεσία: Τζον Σέιλς
Παίζουν: Κρις Κούπερ, Μάθιου Μακόναχι, Κρις Κριστόφερσον, Ελίζαμπεθ Πένια
Σενάριο: Τζον Σέιλς
Διεύθυνση Φωτογραφίας: Στούαρτ Ντράιμπαρχ
Μουσική: Μέισον Ντάρινγκ
Μοντάζ: Τζον Σέιλς

Αμερική
Έτος: 1996
Διάρκεια προβολής: 135΄

Η ανακάλυψη ενός πτώματος μιας παλιάς ανεξιχνίαστης δολοφονίας φέρνει στην επιφάνεια σκοτεινές πλευρές μιας κωμόπολης του Τέξας.

Τζον Σέιλς ενδεικτική φιλμογραφία: Από άλλο πλανήτη, Το ψάρι του πάθους, Ματωμένη Αμερική

Παρασκευή 5/11/2020, 8 μ.μ.
Αίθουσα εκδηλώσεων 4ου Γυμνασίου Βύρωνα
Κριεζώτου & Τσακάλωφ 2 Εργάνη-Νταμάρια
Οδηγίες πρόσβασης: Τρόλεϊ 11 (τέρμα), Λεωφορείο 214 (τέρμα)

Είσοδος Ελεύθερη

Στην προβολή της ταινίας θα τηρηθούν τα ισχύοντα υγειονομικά πρωτόκολλα

Κοινωνική Προσφορά
Με αφορμή την προβολή της ταινίας συγκεντρώνουμε τρόφιμα μακράς διάρκειας, για την ενίσχυση των Κοινωνικών Δομών του Δήμου μας (Κοινωνικό Παντοπωλείο & Παροχή Συσσιτίου).
Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα