Εκδηλώσεις της χορωδίας των Κ.Α.Π.Η. Δήμου Βύρωνα
3 Νοεμβρίου 2021

Εκδηλώσεις της χορωδίας των Κ.Α.Π.Η. Δήμου Βύρωνα

Η Χορωδία των Κ.Α.Π.Η., υπό την Δ/νση της Παναγιώτας Σανγβινάτσου, με μερικά από τα μέλη της,τηρώντας τα υγειονομικά πρωτόκολλα που προβλέπονται,πραγματοποίησε πολιτιστικές εκδηλώσεις τραγουδώντας στις πλατείες του δήμου τραγούδια αφιερωμένα στον Μίκη Θεοδωράκη.

Η Χορωδία επίσης τίμησε το παλαιότερο και μακροβιότερο μέλος της, την Γιώτα Ράπτη, στο Πάρκο Καραολή και Δημητρίου, με την παρουσία των αντιδημάρχων Δημήτρη Κόκκαλη και Χρήστου Σπυρόπουλου.

Η τελευταία φθινοπωρινή εκδήλωση της χορωδίας, ήταν αφιερωμένη στα 200 χρόνια απο την Ελληνική Επανάσταση. Έτσι δημιουργήθηκε ένα ευχάριστο κλίμα στις γειτονιές του Βύρωνα και μεγάλη χαρά στα μέλη της χορωδίας, από το ξανά αντάμωμα με δημιουργική απασχόληση, μετά από την καραντίνα λόγω COVID-19.

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής  Κινητικότητας