Με μεγάλη επιτυχία έγινε η έναρξη των Χριστουγεννιάτικων Εκδηλώσεων του Δήμου Βύρωνα, την Κυριακή 5 Δεκεμβρίου
6 Δεκεμβρίου 2021

Με μεγάλη επιτυχία έγινε η έναρξη των Χριστουγεννιάτικων Εκδηλώσεων του Δήμου Βύρωνα, το βράδυ της Κυριακής 5 Δεκεμβρίου στην Πλατεία Ελευθερίου Βενιζέλου (Αγ. Λαζάρου).

Πλήθος κόσμου -στην πλειονότητα τους μικρά παιδιά- γέμισε την πλατεία όπου περίμεναν για παιχνίδι, ένας αστείος Τάρανδος, ένας καλόκαρδος Χιονάνθρωπος, ένα ζωντανό Χριστουγεννιάτικο δέντρο και μία πολική Αρκουδίτσα δίνοντας τους τη δυνατότητα να φωτογραφηθούν μαζί τους και δημιουργώντας έτσι μια ζεστή Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα. Μια ζεστή γωνιά δημιουργήθηκε ειδικά για να υποδέχεται ο Άγιος Βασίλης τα παιδιά, μαζί με το ξωτικό του. Μικροί και μεγάλοι απόλαυσαν επίσης μια όμορφη συναυλία με μουσικές και τραγούδια απ΄ όλο τον κόσμο, με άρωμα Χριστουγέννων.

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα