Στο ΚΑΠΗ της Βουτζά (αντί του Πάρκου Καραολή & Δημητρίου) τα rapid test την Παρασκευή 21 Ιανουαρίου 2022
20 Ιανουαρίου 2022

Ο Δήμος Βύρωνα σε συνεργασία με τον ΕΟΔΥ θα πραγματοποιήσει τεστ ταχείας ανίχνευσης κορονοϊου (rapid test), την Παρασκευή στις 21 Ιανουαρίου 2022, από 9:00 έως 15:00, στο ΚΑΠΗ της οδού Βουτζά, αντί του Πάρκου της Καραολή & Δημητρίου που είχε αρχικά προγραμματιστεί.

Η αλλαγή του χώρου διεξαγωγής των rapid tests ζητήθηκε από τον ΕΟΔΥ, λόγω του ψύχους που προβλέπεται για αύριο.

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να προσέρχονται στο σημείο πεζοί και να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί στην τήρηση των μέτρων ασφαλείας. Να φορούν υποχρεωτικά μάσκα και να τηρούν τις προβλεπόμενες αποστάσεις.

Για να κάνουν το τεστ θα χρειαστούν:

· Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας

· ΑΜΚΑ

Για το rapid test μπορούν να προσέλθουν πολίτες όλων των ηλικιών. Καλό θα είναι η προσέλευση των πολιτών να είναι μαζική, ώστε να υπάρξει ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα για το ιικό φορτίο της περιοχής μας.

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής  Κινητικότητας