Δωρεάν μεταφορά Δημοτών στον Άρειο Πάγο την Τετάρτη 4 Μαΐου για την εκδίκαση της υπόθεση του Λόφου Κοπανά!
3 Μαϊου 2022

Η Δημοτική Συγκοινωνία Βύρωνα δεν θα λειτουργήσει την Τετάρτη 4 Μαΐου 2022, ημέρα που εκδικάζεται στον Άρειο Πάγο η αίτηση αναίρεσης της απόφασης του Εφετείου, που παραχωρεί σε ιδιώτες, μεγάλη έκταση του δημοσίου στην περιοχής του Λόφου Κοπανά (Θέατρα Βράχων).

Τα οχήματα της Δημοτικής Συγκοινωνίας Βύρωνα θα χρησιμοποιηθούν για τη δωρεάν μεταφορά στον Άρειο Πάγο,  δημοτών που επιθυμούν να υποστηρίξουν τον αγώνα του Δήμου Βύρωνα.

Τα λεωφορεία θα αναχωρήσουν στις 8:30 το πρωί της 4ης Μαΐου μπροστά από το Δημαρχείο (Καραολή & Δημητρίου 36-44).

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής  Κινητικότητας