Το πρόγραμμα των ΚΑΠΗ Δήμου Βύρωνα για το Μάιο 2022

Κ.Α.Π.Η. ΑΓ. ΤΡΙΑΔΑΣ

ΤΗΛ. 2107652588

ΤΕΤΑΡΤΗ 18 ΜΑΪΟΥ 2022. Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8:30 π.μ.

Εγγραφές στην επισκέπτρια υγείας.

ΠΕΜΠΤΗ 19 ΜΑΪΟΥ 2022.

Ημερήσια εκδρομή στα Καλάβρυτα με επίσκεψη στο μοναστήρι της Αγ. Λαύρας.

Εγγραφές: Παρασκευή 13 Μαΐου.  Ώρα: 9:00. έως 13:00 τηλεφωνικά στο 2107652588. Εξόφληση εκδρομής Δευτέρα 16 Μαΐου και Τρίτη 17 Μαΐου στο Κ.Α.Π.Η. Τιμή εκδρομής :12 ευρώ κατ΄ άτομο. Εσείς πληρώνετε 5 ευρώ.  Ο Δήμος θα συμμετέχει με 7 ευρώ κατ΄ άτομο.

Ώρα αναχώρησης 8:30 π.μ. Ελάχιστος αριθμός μελών για το κάθε πούλμαν τα 40 άτομα. Μέγιστος αριθμός πούλμαν 3. Κάθε μέλος έχει δικαίωμα εγγραφής ακόμη δύο ατόμων.

Αναχώρηση από το σημείο ΒΟΥΤΖΑ ΚΑΙ ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ (ΚΑΒΑ).

Απαραίτητη προϋπόθεση για την συμμετοχή σας το πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης. (Θα διενεργείται έλεγχος κατά την εισοδό σας στο πούλμαν).

ΤΕΤΑΡΤΗ 25 ΜΑΪΟΥ

Ομιλία από την Επισκέπτρια Υγείας  Παναγιωτακοπούλου Βασιλική με θέμα: Μέτρα Προστασίας από τα κουνούπια – Λοίμωξη από τον ιό του Δυτικού Νείλου”.  Ώρα 10:30 στη λέσχη του Κ.Α.Π.Η.

Σας ενημερώνουμε ότι:

1. Η ομάδα εργοθεραπείας θα λειτουργεί κάθε Τρίτη από 12:00 η ώρα.

Κάθε Τρίτη και Πέμπτη η λέσχη θα κλείνει στις 12:00.

2. Η ομάδα της χορωδίας  θα λειτουργεί κάθε Δευτέρα ώρα 6:30 μ.μ. στο Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης.

3. Το φυσικοθεραπευτήριο λειτουργεί καθημερινά. Για ραντεβού στο τηλ. του Κ.Α.Π.Η.

4. Συνεχίζονται οι ανανεώσεις των μελών του Κ.Α.Π.Η. κάθε Τρίτη και Παρασκευή κατόπιν ραντεβού.

5. Επίσης, ενημερώνουμε τα μέλη ότι από 27 Ιουνίου θα ξεκινήσει το πρόγραμμα θαλασσίων λουτρών στην πλαζ της Βουλιαγμένης. Όσοι ενδιαφέρονται θα πρέπει να το δηλώσουν στο Κ.Α.Π.Η. τους από 3 Ιουνίου έως και 14 Ιουνίου. Η μεταφορά θα γίνεται δωρεάν από τον προυπολογισμό του Δήμου. Εσείς πληρώνεται μόνο την είσοδο στην πλαζ.

Κ.Α.Π.Η. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΤΗΛ. 2107624403

ΤΡΙΤΗ 10 Μαΐου 2022. Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 9.00 π.μ.

ΠΕΜΠΤΗ 19 ΜΑΪΟΥ 2022

Ημερήσια εκδρομή στα Καλάβρυτα με επίσκεψη στο μοναστήρι της Αγ. Λαύρας.

Εγγραφές: Παρασκευή 13 Μαΐου.  Ώρα: 9:00. έως 13:00 τηλεφωνικά στο 2107624403.  Εξόφληση εκδρομής Τρίτη 17 Μαΐου και Τετάρτη 18 Μαΐου στο Κ.Α.Π.Η. Τιμή εκδρομής 12 ευρώ κατ΄ άτομο. Εσείς πληρώνετε 5 ευρώ.  Ο Δήμος θα συμμετέχει με 7 ευρώ κατ΄ άτομο.

Ώρα αναχώρησης 8:30 π.μ. από το Κ.Α.Π.Η.  Ελάχιστος αριθμός μελών για το κάθε πούλμαν τα 40 άτομα. Κάθε μέλος έχει δικαίωμα εγγραφής ακόμη δύο ατόμων.

ΤΕΤΑΡΤΗ 25 ΜΑΪΟΥ

Ομιλία από την Επισκέπτρια Υγείας  Παναγιωτακοπούλου Βασιλική με θέμα: “Μέτρα Προστασίας από τα κουνούπια – Λοίμωξη από τον ιό του Δυτικού Νείλου” . Ώρα 10:30 στη λέσχη του Κ.Α.Π.Η. Αγ. Τριάδας

Σας ενημερώνουμε:

1. Ότι η ομάδα εργοθεραπείας θα λειτουργεί Δευτέρα και Τετάρτη από 10:00 η ώρα.

2. Η ομάδα της χορωδίας κάθε Δευτέρα ώρα 6.30 μ.μ.στο Κ.Α.Π.Η.

3. Το φυσικοθεραπευτήριο λειτουργεί καθημερινά. Για ραντεβού στο τηλ.  του Κ.Α.Π.Η

4. Συνεχίζονται οι ανανεώσεις των μελών του Κ.Α.Π.Η. κάθε Τετάρτη κατόπιν ραντεβού.

Κ.Α.Π.Η. ΚΑΡΕΑ

ΤΗΛ. 2107641702

ΤΡΙΤΗ 17 ΜΑΪΟΥ. Μέτρηση σακχάρου. Ώρα 8.30 π.μ.

ΠΕΜΠΤΗ 19 ΜΑΪΟΥ 2022

Ημερήσια εκδρομή στα Καλάβρυτα με επίσκεψη στο μοναστήρι της Αγ. Λαύρας.

Εγγραφές: Παρασκευή 13 Μαΐου.  Ώρα: 9:00. έως 13:00 τηλεφωνικά στο 2107641702.  Εξόφληση εκδρομής Δευτέρα 16 Μαΐου και Τρίτη 17 Μαΐου στο Κ.Α.Π.Η. Τιμή εκδρομής 12 ευρώ κατ΄ άτομο. Εσείς πληρώνετε 5 ευρώ.  Ο Δήμος θα συμμετέχει με 7 ευρώ κατ΄ άτομο.

Απαραίτητη προυπόθεση για την συμμετοχή σας το πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης. (Θα διενεργείται έλεγχος κατά την εισοδό σας στο πούλμαν).

ΤΕΤΑΡΤΗ 25 ΜΑΪΟΥ

Ομιλία από την Επισκέπτρια Υγείας  Παναγιωτακοπούλου Βασιλική με θέμα: “Μέτρα Προστασίας από τα κουνούπια – Λοίμωξη από τον ιό του Δυτικού Νείλου”.  Ώρα 10:30 στη λέσχη του Κ.Α.Π.Η. Αγ. Τριάδας

Σας ενημερώνουμε ότι:

1. H ομάδα εργοθεραπείας θα λειτουργεί κάθε Πέμπτη και Παρασκευή από 10.00 η ώρα.

2. Η ομάδα της χορωδίας κάθε Δευτέρα ώρα 6:30 μ.μ. στο Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης.

Για φυσικοθεραπεία γίνεται παραπομπή στα άλλα δύο  Κ.Α.Π.Η. μας.

4. Συνεχίζονται οι ανανεώσεις των μελών του Κ.Α.Π.Η. κάθε Δευτέρα με ραντεβού.

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής  Κινητικότητας