Με μεγάλη επιτυχία ανέβηκε η παράσταση
20 Ιουνίου 2022

Με μεγάλη επιτυχία ανέβηκε η παράσταση "Ποιος φοβάται την Βιρτζίνια Γουλφ" από Β' Θεατρικό Εργαστήρι Δήμου Βύρωνα

Το Β' Θεατρικό Εργαστήρι του Δήμου Βύρωνα παρουσίασε, την Κυριακή 19 Ιουνίου, το έργο "Ποιος φοβάται την Βιρτζίνια Γουλφ", στο πρώην δημοτικό αναψυκτήριο «Άστρα» - Νταμάρια, σε σκηνοθεσία και μουσική επιμέλεια της Βενετίας Χατζηνικολάου.

Πρόκειται για ένα έργο εμβληματικό, που «τάραξε» τη θεατρική τέχνη τη δεκαετία του 60 και που έκτοτε βρίσκεται σ’ όλες τις λίστες των σπουδαιότερων θεατρικών έργων που γράφτηκαν ποτέ. Που ισορροπεί ανάμεσα στο παράλογο, την κωμωδία και το ψυχολογικό θρίλερ.

Έπαιξαν (με σειρά εμφάνισης):

Μάρθα: Ροδούλα Σκορδούλη,

Τζόρτζ: Μάνος Τούσης,

Νικ: Νίκος Κυριακόπουλος,

Χάνι: Δήμητρα Λίζου.

Την παράσταση παρακολούθησαν πολλοί θεατές ανάμεσα τους ο δήμαρχος Γρηγόρης Κατωπόδης, οι αντιδήμαρχοι, Μιχάλης Καραγιάννης, Δημήτρης Κόκκαλης, Λεμονιά Κλωνάρη, Χρήστος Σπυρόπουλος και Κώστας Αγγέλης, ο πρόεδρος της Δημοτικής Επιχείρησης Βύρωνα, Βασίλης Πάγκαλος και η περιφερειακή σύμβουλος με την παράταξη Δύναμη Ζωής, Ελένη Βασιλοπούλου.

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής  Κινητικότητας