Βιωματικό εργαστήρι έκφρασης και παιχνιδιού από ψυχολόγο, στο πλαίσιο του προγράμματος, Καλοκαίρι στη Πόλη 2022!
24 Ιουνίου 2022

Η Δ/νση Παιδείας, Πολιτισμού και Αθλητισμού σε συνεργασία με τη Δ/νση Κοινωνικής Πολιτικής και Υγείας του Δήμου Βύρωνα, προχώρησε σε ένα βιωματικό εργαστήρι έκφρασης και παιχνιδιού για τα παιδιά μεγαλύτερης ηλικίας, που συμμετέχουν στο Θερινό Πρόγραμμα Ημερήσιας Δημιουργικής Απασχόλησης του Δήμου, «Καλοκαίρι στη Πόλη 2022».

Η ψυχολόγος Καλλιόπη Κατσαρού με τη βοήθεια της φοιτήτριας ψυχολογίας  Λαμπρινής Πάλλα, πραγματοποίησε παιχνίδια γνωριμίας, έκφρασης και εμπιστοσύνης με τα παιδιά της  Δ’, Ε΄ και  Στ΄ Δημοτικού. Το βιωματικό εργαστήρι θα συνεχιστεί και στις τρεις περιόδους του καλοκαιρινού camp και θα γίνεται κάθε Παρασκευή.

Τα παιδιά έδειξαν να απολαμβάνουν τη δράση, καθώς η συμμετοχή τους ήταν ενθουσιώδης.

Παρών στη δράση ήταν και ο Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης, Χρήστος Σπυρόπουλος,  ο οποίος με την ευκαιρία έκανε και τις βραβεύσεις στα  παιδιά που διακρίθηκαν στις αθλητικές δραστηριότητες της ημέρα.

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής  Κινητικότητας