Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τοιχογραφία στο 8ο Δημοτικό Βύρωνα - Καλή τύχη στην ομάδα μας στο Ευρωμπάσκετ!
2 Σεπτεμβρίου 2022

Η εθνική μας ομάδα μπάσκετ αρχίζει την Παρασκευή 2/9 τους αγώνες της στο EuroBasket 2022, με τις ευχές όλων μας να τη συνοδεύουν για μια μεγάλη διάκριση.

Το μεγάλο αστέρι της ομάδας, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, που αποτελεί πρότυπο αθλητή και πηγή έμπνευσης για εκατομμύρια παιδιά σε όλο τον πλανήτη, ενέπνευσε και το γνωστό μας street artist, Epsilon για να δημιουργήσει μια πανέμορφη τοιχογραφία, η οποία κοσμεί πλέον το 8ο Δημοτικό Σχολείο Βύρωνα! Τα παιδιά μας χρειάζονται θετικά πρότυπα και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είναι παράδειγμα προς μίμηση, τόσο ως καλαθοσφαιριστής, όσο και ως άνθρωπος!

Καλή τύχη στην Εθνική μας ομάδα!

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής  Κινητικότητας