2 Δεκεμβρίου 2022

"Κλέβει" τις εντυπώσεις ο στολισμός της αγοράς του Βύρωνα, που φόρεσε τα γιορτινά της!

Η αγορά του Κοπανά κινείται, πλέον, σε εορταστικούς ρυθμούς, καθώς τοποθετήθηκε ο εντυπωσιακός εορταστικός στολισμός, που φέτος ξεπερνά κάθε προηγούμενο!

Αξίζει να σημειωθεί, ότι όλες οι νέες εορταστικές φωτιστικές συνθέσεις, που τοποθετούνται στους δρόμους, τις πλατείες και τα πάρκα είναι με λάμπες LED, ενώ παράλληλα αντικαθίστανται παλαιότερα -ενεργοβόρα- φωτιστικά με πιο σύγχρονα, επίσης τεχνολογίας LED.

Στόχος του Δήμου Βύρωνα είναι, αφενός να ανταποκριθεί με τον καλύτερο τρόπο στο εορταστικό πνεύμα των ημερών και αφετέρου να συμβάλλει έμπρακτα, μέσω της εξοικονόμησης ενέργειας, στην προστασία του περιβάλλοντος και τη μείωση της κατανάλωσης ρεύματος που είναι μεγάλο ζητούμενο, στην παρούσα συγκυρία.

Ο στολισμό της πόλης μας -που και φέτος ξεκίνησε πολύ έγκαιρα- συνεχίζεται με ταχύτατους ρυθμούς και αναμένεται να ολοκληρωθεί σύντομα!
Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής  Κινητικότητας