Οι βρεφονηπιακοί σταθμοί Βύρωνα στο επίκεντρο του ενδιαφέροντος του προγράμματος Erasmus
23 Ιανουαρίου 2023

Στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus μέσω του οποίου πραγματοποιήθηκε συνεργασία του τμήματος Αγωγής και Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής, με το Τμήμα Επιστημών της Αγωγής του Πανεπιστημίου Sorbonne Paris Nord στο Παρίσι, η κ. Catherine Bouve, καθηγήτρια του Πανεπιστημίου στο Παρίσι, επισκέφθηκε Βρεφονηπιακούς σταθμούς του Δήμου μας, συνοδευόμενη από την κ. Ειρήνη Ρουφίδου, Λέκτορα Εφαρμογών του Τμήματός μας.

Kατά τη διάρκεια των επισκέψεων υπήρξε ενημέρωση και ανταλλαγή απόψεων με το προσωπικό για τη λειτουργία και το Παιδαγωγικό έργο των Παιδικών Σταθμών του Δήμου Βύρωνα.

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής  Κινητικότητας