Δημοτική Συγκοινωνία

Η Δημοτική Συγκοινωνία ενώνει τις γειτονιές του Βύρωνα καθημερινά (εκτός Κυριακής και ημερών αργίας). Η χρήση της Δημοτικής Συγκοινωνίας είναι απολύτως δωρεάν για όλους, με στόχο την ενθάρρυνση χρήσης Μέσων Μαζικής Μεταφοράς για καθημερινές μετακινήσεις, αντί του αυτοκινήτου.

Τα λεωφορεία του Δήμου Βύρωνα μεταφέρουν τους επιβάτες προς την Τοπική Αγορά, τους κυριότερους Οργανισμούς Κοινής Ωφελείας και προορισμούς εντός του Δήμου μας, από τις 7.30 το πρωί έως τις 5.30 το απόγευμα.

Οι στάσεις είναι ειδικά διαμορφωμένες για να εξυπηρετούν άτομα με ειδικές ανάγκες καθώς διαθέτουν ράμπες.

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ

ΓΡΑΜΜΗ 10

- Δευτέρα έως Παρασκευή 07.30
– 15.30 και 16:30 έως 17:30
Σάββατο 08.00 – 13.00 (εκτός του δρομολογίου των 11.00)

Τα δρομολόγια εκτελούνται κάθε 30 λεπτά με αφετηρία την Πλατεία Δ. Νικολαΐδη (Καρέας).

Η διαδρομή είναι κυκλική 11.800 χιλιομέτρων με 34 στάσεις και διαρκεί περίπου 40-45 λεπτά.

ΓΡΑΜΜΗ 30  (ΣΧΟΛΙΚΟ)

Διαδρομή: «Νεράιδα» – Σχολικό Συγκρότημα Ταταούλων

Στάσεις: 1η Μαδύτου, 2η Αγ. Σοφίας (ΟΑΣΑ)

Χάρτης Δημοτικής Συγκοινωνίας (Λειτουργεί η Μπλε Γραμμή)