4η εκδήλωση ενημέρωσης και διαβούλευσης για το Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας (ΣΒΑΚ) Βύρωνα, 20.3.2024
14 Μαρτίου 2024

O Δήμος Βύρωνα, σε συνεργασία με το Δίκτυο Πόλεων για τη Βιώσιμη Κινητικότητα CIVINET και την ΜΣΜ consulting καταρτίζει το Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας (ΣΒΑΚ) Βύρωνα.

Στο πλαίσιο του ΣΒΑΚ, η ομάδα έργου υιοθετεί μια έντονα συμμετοχική προσέγγιση, εμπλέκοντας ενεργά σε όλες τις φάσεις του έργου την τοπική κοινωνία.

Γι αυτό σας προσκαλούμε: Την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024 στις 18:00 στην Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου, στην 4η και τελευταία εκδήλωση Σχεδίου Βιώσιμης Αστικής Κινητικότητας Δήμου Βύρωνα.

Την εκδήλωση θα ανοίξουν εκπρόσωποι της Δημοτικής Αρχής με ένα σύντομο χαιρετισμό, ενώ θα ακολουθήσουν παρουσιάσεις της ομάδας συμβούλων του Δήμου, για τη σύνταξη Σχεδίου Δράσης και Τελικού Τεύχους του ΣΒΑΚ.

Στο δεύτερο μέρος της εκδήλωσης θα πραγματοποιηθεί ανοικτή συζήτηση διαβούλευσης, όπου οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να συμβάλουν ενεργά στην εξέλιξη του ΣΒΑΚ.

Επικοινωνία:

Yπεύθυνος διαβούλευσης: Κοσμάς Αναγνωστόπουλος