Συγκέντρωση Πασχαλινών δώρων για τα παιδιά που έχουν ανάγκη από το Δήμο Βύρωνα στο πλαίσιο της δράσης «Όλοι Μαζί Μπορούμε»
19 Απριλίου 2024

Με σύνθημα «Μπες και φέτος στο ρόλο σου! Γίνε Νονός» το ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ και Δήμοι της Αττικής διοργανώνουν δράση συγκέντρωσης Πασχαλινών δώρων, για τα παιδιά που έχουν ανάγκη.

Στο πλαίσιο της κοινωνικής πολιτικής του δήμου Βύρωνα, οι Δομές Βασικών Αγαθών «Κοινωνικό Παντοπωλείο» & «Παροχή Συσσιτίου», συμμετέχουν στη δράση αυτή, συγκεντρώνοντας και φέτος Πασχαλινά δώρα για τα ανήλικα μέλη των οικογενειών των Κοινωνικών Δομών.

Η συγκέντρωση των δώρων θα γίνει από τη Δευτέρα 22 Απριλίου, ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, έως και το Σάββατο 27 Απριλίου, από τις 10:00 έως τις 14:00 στην οδό Ιθώμης 6, στην αγορά Βύρωνα.

Καλούμε τους κατοίκους του Βύρωνα να προσφέρουν για τα παιδιά, λαμπάδες, παπούτσια, παιχνίδια και ό,τι άλλο μπορεί να ονειρευτεί κάθε παιδί.

Τα Πασχαλινά δώρα που θα προσφερθούν θα πρέπει να είναι καινούρια, ή μεταχειρισμένα, σε άριστη κατάσταση, έτοιμα να χρησιμοποιηθούν.

Πληροφορίες

Δομές Παροχής Βασικών Αγαθών: Κοιν. Παντοπωλείο – Παροχή Συσσιτίου