Ευρωπαϊκή ημέρα οδικής ασφάλειας

Για δεύτερη συνεχή χρονιά, ο Δήμος Βύρωνα, με αφορμή την Ευρωπαϊκή Hμέρα Οδικής Ασφάλειας, διοργάνωσε καμπάνια, με στόχο την ενημέρωση των πολιτών.

Ο Δήμαρχος Βύρωνα Νίκος Χαρδαλιάς, μαζί με το Διοικητή τροχαίας Καισαριανής κ. Γιώργο Πανταζόπουλο, Δημοτικούς Συμβούλους, εθελοντές αλλά και μικρούς μαθητές του 1ου Γυμνασίου Βύρωνα, βρέθηκαν σε κομβικά σημεία του Δήμου μας και μοίρασαν στους οδηγούς, αντί κλήσεων, μίνι φαρμακεία, κονκάρδες και μπλουζάκια.

«Δεν υπάρχουν ασφαλείς και επικίνδυνες διαδρομές. Κάθε διαδρομή, ακόμα και η πιο κοντινή, μπορεί να κρύβει κινδύνους αν δεν χρησιμοποιούμε τη λογική μας και δεν ακολουθούμε βασικούς κανόνες ασφάλειας», υπενθυμίζει ο Δήμαρχος Βύρωνα Νίκος Χαρδαλιάς, στο ενημερωτικό φυλλάδιο που δόθηκε στους πολίτες, στο οποίο αναφέρονται επίσης, συμβουλές για ασφαλή οδήγηση που αφορούν τόσο τους οδηγούς, όσο και τη συντήρηση του οχήματος…

Διαβάστε τα σχετικά δημοσιεύματα στο Skai.gr και στη Ναυτεμπορική

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα