Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκεται το Παιδικό Φεστιβάλ

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκεται το 25ο Παιδικό Φεστιβάλ της πόλης μας. Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος σε αυτό συμμετέχουν μαθητές που με το μεράκι τους και το ταλέντο τους έχουν καταφέρει να προσελκύσουν μικρούς αλλά και μεγάλους, οι οποίοι παρακολουθούν με ενδιαφέρον τις θεατρικές παραστάσεις, που "ανεβαίνουν" καθημερινά. Στο ίδιο Φεστιβάλ δίνεται η δυνατότητα στα παιδιά να προβάλουν κινηματογραφικές ταινίες και να παρουσιάσουν μουσικοχορευτικές παραστάσεις, σε ένα πρόγραμμα το οποίο ουσιαστικά προετοιμάζουν έναν ολόκληρο χρόνο.

Όπως δήλωσε και ο Δήμαρχος Βύρωνα Νίκος Χαρδαλιάς "Ο πολιτισμός είναι υπόθεση όλων μας! Και τίποτα δεν το αποδεικνύει καλύτερα από τη συμμετοχή για άλλη μια χρονιά μαθητών από τα Νηπιαγωγεία, τα Δημοτικά, τα Γυμνάσια και τα Λύκεια της πόλης μας!"

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής  Κινητικότητας