Εγκρίθηκε ο προϋπολογισμός του 2011 στην Εκτελεστική Επιτροπή

Την υποβολή εισήγησης σχετικά με το προσχέδιο του προϋπολογισμού 2011 στην Οικονομική Επιτροπή αποφάσισε στη χθεσινή συνεδρίασή της η Εκτελεστική Επιτροπή του Δήμου.

Στον προϋπολογισμό, ύψους 57.800.000 ευρώ,  έχουν εγγραφεί μόνο τα νομοθετημένα έσοδα, που το ύψος τους προσδιορίζεται με βάση τα πραγματικά στοιχεία απόδοσης κάθε εσόδου. Ο φετινός προϋπολογισμός του Δήμου είναι μειωμένος κατά 35% περίπου σε σχέση με τα προϋπολογισμένα έσοδα για το 2010 και η σύνταξή του έγινε βάσει της ΚΥΑ 3966/9-2-2011, της ΚΥΑ 7028/2004, του Ν.3463/2006 και του Ν.3852/2010.

Να σημειωθεί ότι το θέμα του προϋπολογισμού θα απασχολήσει τη συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Τετάρτη το μεσημέρι, ενώ την Πέμπτη συνεδριάζει το Δημοτικό Συμβούλιο για την ψήφισή του.

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής  Κινητικότητας