15 Μαϊου 2011

26ο Παιδικό Φεστιβάλ - Πλατεία Εθνικής Αντίστασης (Ταπητουργείου)
19:00 Τελετή λήξης

Κυριακή 15 Μαΐου 2011
Πλατεία Εθνικής Αντίστασης (Πλατεία Ταπητουργείου)

7.00 μ.μ. Τελετή Λήξης 26ου Παιδικού Φεστιβάλ

Ο Δήμαρχος Βύρωνα κ. Νίκος Χαρδαλιάς κηρύσσει τη λήξη του 26ου Παιδικού Φεστιβάλ και καλεί στην προετοιμασία του 27ου.

Τα παιδιά του Μουσικού Εργαστηρίου του Πνευματικού Κέντρου Δήμου Βύρωνα σε ένα μουσικό στιγμιότυπο με αγαπημένα τραγούδια υπό τη διεύθυνση του Θοδωρή Τσικρικά.

Η Ορχήστρα νέων «Alive» του Λυκείου Καρέα παρουσιάζει με ένα πολύ πρωτότυπο τρόπο έναν συνδυασμό rock με κλασική μουσική διαφόρων εποχών. Την παράσταση πλαισιώνει η χορευτική ομάδα του Λυκείου Καρέα.
Ενορχήστρωση- Προσαρμογή – Διασκευή:
Θοδωρής Σιούτης, Ιωακείμ Σιούτης (PinkPanther)
ΓιάννηςΤρίμης (Toccata – Fugue in D min)

Το Παιδικό Φεστιβάλ κλείνει με rock ακούσματα από την ερασιτεχνική μπάντα «Deckshades».

Σε περίπτωση βροχόπτωσης , η εκδήλωση της Λήξης θα πραγματοποιηθεί στον Δημοτικό Κινηματογράφο «ΝΕΑ ΕΛΒΕΤΙΑ» (πρώην Λουΐζα), κατόπιν συνεννόησης με το Πνευματικό Κέντρο και μία ώρα πριν από την εκδήλωση.
­­­­­­­­­­­­­­­­­­
Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα