Νήπια με περιβαλλοντική συνείδηση (25/06/06)

Την επίσκεψη νηπίων του 6ου Δημοτικού Παιδικού Σταθμού Δήμου Βύρωνα δέχθηκε στο γραφείο του ο δήμαρχος Βύρωνα Νίκος Χαρδαλιάς.

Οι μικροί βυρωνιώτες και βυρωνιώτισσες του 6ου Παιδικού Σταθμού κρατώντας πλακάτ με περιβαλλοντικά συνθήματα μαζί με τη δασκάλα τους ¶ντζελα Αντωνοπούλου και την πρόεδρο των Δημοτικών Παιδικών Σταθμών Ζέφη Γράψα, συναντήθηκαν με το δήμαρχο της πόλης και του ζήτησαν περισσότερο πράσινο, ανακύκλωση των άχρηστων υλικών για καλύτερο περιβάλλον και να τιμωρεί αυτούς που πετάνε σκουπίδια στους δρόμους.

Όλα τα παιδιά του υποσχέθηκαν να βοηθήσουν στο φύτεμα νέων δένδρων στις καμένες περιοχές του Υμηττού αλλά και στην καθαριότητα της πόλης.

Από την πλευρά του ο Νίκος Χαρδαλιάς συνεχάρη τα νήπια για την πρωτοβουλία τους και το ενδιαφέρον τους για το περιβάλλον και τους ευχήθηκε να είναι πάντα ενεργοί και χρήσιμοι πολίτες.

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
ΕΣΠΑ 2014-2020