Βύρωνας: 2ο Τουρνουά Χάντμπολ παλαιμάχων στη μνήμη του Δημήτρη Δημητριάδη

Το 2ο Τουρνουά μνήμης «Δημήτρης Δημητριάδης» διοργανώνουν την Κυριακή 6 Νοεμβρίου, στις 2 το μεσημέρι, στο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο της πόλης μας, οι Παλαίμαχοι Αθλητές Χειροσφαίρισης του Βύρωνα σε συνεργασία με τον ΣΥ.Π.Χ.Ε. και τον Δήμο Βύρωνα.

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η πόλη μας φιλοξενεί το Τουρνουά Χάντμπολ των παλαιμάχων. Στους αγώνες έχουν δηλώσει συμμετοχή οι ομάδες: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας, Δούκας, Σχολές Ξυνή, Πανελλήνιος, Διομήδης ¶ργους και οι Παλαίμαχοι Βύρωνα.

Ο Σύλλογος Παλαιμάχων Αθλητών Χειροσφαίρισης του Βύρωνα καλεί όλους να δώσουν το «παρών» στην εκδήλωση και τους αγώνες και να τιμήσουν με την παρουσία τους τους ανθρώπους που ενίσχυσαν το ελληνικό χάντμπολ, αλλά και να ενθαρρύνουν με το χειροκρότημά τους τις ομάδες που συμμετέχουν.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

14:30     Α' αγώνας    Διομήδης ¶ργους - Δούκας
15:15 Β' αγώνας    Πανελλήνιος - Βύρωνας

Έναρξη τελετής - Απονομές
(Γιάννης Γρίσπος, Γιάννης Μουτσόπουλος, Παναγιώτης Δαρουκλάκης, Λευτέρης Πυθαγόρας)

16:30 Τελικός: Νικητής Α' αγώνα - Νικητής Β' αγώνα
17:30 Λήξη