Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Τουρνουά Τζούντο στην Εργάνη

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Τουρνουά Τζούντο που διοργάνωσε ο Αθλητικός Σύλλογος Μαχητής Βύρωνα σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Τζούντο και τον Δήμο Βύρωνα, το Σάββατο 24 Μαρτίου.

Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε στο Κλειστό Γυμναστήριο της Εργάνης και αγωνίστηκαν περισσότεροι από 260 αθλητές, ηλικίας 5 έως 15 ετών από όλη την Ελλάδα. Ο Δήμαρχος Βύρωνα Νίκος Χαρδαλιάς συνεχάρη τους μικρούς αθλητές για την προσπάθειά τους και απένειμε τα μετάλλια στους νικητές.

Ο Αθλητικός Σύλλογος ευχαριστεί θερμά για την υποστήριξή τους τον Δήμο Βύρωνα και την Ελληνική Ομοσπονδία Τζούντο, καθώς και όλους όσους συνέβαλαν στην ενίσχυση της προσπάθειας του συλλόγου για την ομαλή λειτουργία όλων των τμημάτων του.