Στον Βύρωνα το Περιφερειακό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού

Το Σάββατο 30 και την Κυριακή 31 Μαρτίου το 8ο Δημοτικό Σχολείο της πόλης μας φιλοξενεί τα Προκριματικά Σχολικά Πρωταθλήματα Σκακιού Περιφερειακής Ενότητας Βορείου Τομέα Αθηνών και Δήμου Βύρωνα.

Μαθητές από τα σχολεία 13 δήμων της Αττικής δίνουν ραντεβού στην πόλη μας για να διαγωνιστούν στο σκάκι τόσο σε ατομικό όσο και σε ομαδικό επίπεδο.

Τα Σχολικά Πρωταθλήματα συνδιοργανώνονται από τον Δήμο Βύρωνα και την Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Νομού Αττικής (ΕΣΣΝΑ), με την υποστήριξη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 8ου Δημοτικού Σχολείου.

Δηλώσεις συμμετοχής:

Ατομικό: Δηλώσεις συμμετοχής έως την Πέμπτη 28 Μαρτίου 2013 και ώρα 18:00 στο e-mail sxolikoboreia@gmail.com, αναγράφοντας ονοματεπώνυμο, σχολείο, τάξη, e-mail, τηλέφωνο και Αριθμό Μητρώου ΕΣΟ όσοι έχουν δελτίο αθλητή έως την 31 Δεκεμβρίου 2012.

Ομαδικό: Δηλώσεις συμμετοχής έως την Πέμπτη 28 Μαρτίου 2013 και ώρα 18:00 στο e-mail sxolikoboreia@gmail.com, αναγράφοντας σχολείο, e-mail, τηλέφωνο.

Τηλέφωνο επικοινωνίας 6972360874 (Γιώργος Βλάχος).