Μήπως το μπαλκόνι σας είναι «πράσινο»;

Ο Δήμος Βύρωνα σας προσκαλεί, σας «προκαλεί» και σας επιβραβεύει. Θεσμοθετεί το βραβείο «καλύτερης πράσινης ιδέας» στην πόλη μας και στις 5 Ιουνίου, που θα γιορτάσουμε μαζί την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος, επιλέγει το δημότη που έχει δημιουργήσει το πιο πράσινο μπαλκόνι.

Η συγκεκριμένη δράση εντάσσεται στη φετινή συμμετοχή της πόλης μας στην «Ώρα της Γης», και στην πρόσκληση-«πρόκληση» που απηύθυνε ο Δήμος προς τους κατοίκους του να πρασινίσουν τα μπαλκόνια τους.

Αν, λοιπόν, το μπαλκόνι σας είναι «πράσινο» μπορείτε να συμμετέχετε στην πρόσκληση-«πρόκληση» του Δήμου και να κερδίσετε 10 τριανταφυλλιές, για να του δώσετε ακόμα περισσότερο χρώμα.

Για να δηλώσετε συμμετοχή, στείλτε μία φωτογραφία του μπαλκονιού σας και τα στοιχεία επικοινωνίας σας στο e-mail: info@dimosbyrona.gr, μέχρι τις 24 Μαΐου.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε στο 213 2008656.