«Πρωτιά» Βυρωνιώτη μαθητή στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα

Την πρώτη θέση στα 2.000 μέτρα Στιπλ κατέλαβε ο Βυρωνιώτης Θέμης Μήλας, στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα. Ο αθλητής του συλλόγου «Νίκη Βύρωνα» και μαθητής της Α’ Λυκείου στο ΓΕΛ Καρέα πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση, ξεχωρίζοντας από την αρχή της κούρσας και κάνοντας νέο ατομικό ρεκόρ με 6.13.52, που αποτελεί και την καλύτερη φετινή επίδοση στην Ελλάδα.

«Θερμά συγχαρητήρια στον Θέμη μας για την επιτυχία του αυτή που κάνει την πόλη μας περήφανη. Του ευχόμαστε κάθε επιτυχία στη συνέχεια των αθλητικών του υποχρεώσεων, αλλά και σε όλους τους τομείς της ζωής του. Είναι χαρά για όλους μας οι μικρές και μεγάλες επιτυχίες των παιδιών της πόλης μας. Μας ‘γεννούν’ αισιοδοξία για το μέλλον» δήλωσε ο Δήμαρχος Βύρωνα Νίκος Χαρδαλιάς.
Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής  Κινητικότητας