Σε δημόσια διαβούλευση ο Κανονισμός Πλατειών του Δήμου μας

Στο πλαίσιο επικαιροποίησης του παλαιού Κανονισμού Διαχείρισης και Χρήσης των Κοινόχρηστων Χώρων και Πλατειών Δήμου Βύρωνα, οι υπηρεσίες προετοίμασαν και έθεσαν προς ενημέρωση, διαβούλευση και συζήτηση το σχέδιο του νέου κανονισμού.

Το εν λόγω σχέδιο έχει τεθεί ήδη σε γνώση των δημοτικών παρατάξεων και του Συμπαραστάτη του Δημότη και της Επιχείρησης, καθώς και των επιχειρηματιών που εμπλέκονται σε θέματα κατάληψης με τραπεζοκαθίσματα των χώρων αυτών.

Με δεδομένα τα παραπάνω και με πρωτοβουλία του Δημάρχου Βύρωνα Νίκου Χαρδαλιά, το σχέδιο αυτό τίθεται από σήμερα και μέχρι τη Δευτέρα 20 Μαΐου σε δημόσια διαβούλευση, έτσι ώστε να μπορέσουν και οι δημότες και κάτοικοι της πόλης να καταθέσουν επιμέρους απόψεις και παρατηρήσεις στο info@dimosbyrona.gr.

Για να δείτε το σχέδιο του Νέου Κανονισμού, κλικ εδώ.

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα