Σειρά εκδηλώσεων στον τομέα υγείας στο Δήμο Βύρωνα

Τα Δημοτικά Ιατρεία του Δήμου υλοποιούν μία σειρά ομιλιών που αφορούν στον τομέα της υγείας: Συγκεκριμένα:

• Στις 18 Απριλίου και ώρα 12:00 στο 5Ο Γυμνάσιο Βύρωνα τα κορίτσια θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν ομιλία με θέμα «Οι διαφυλικές σχέσεις και το εμβόλιο» από την κ. Σωτηροπούλου, Μαιευτήρα Γυναικολόγο-Χειρούργο. Η ίδια εκδήλωση θα γίνει και στο 5ο Λύκειο, στις 8 Μαΐου και ώρα 12:30.

• Στις 27 Απριλίου και ώρα 18:30, στα «ΑΣΤΡΑ», θα γίνει ενημέρωση για το εμβόλιο του καρκίνου του τραχήλου της μήτρας από τον κ. Δεληγεώρογλου, από την Πανεπιστημιακή και Γυναικολογική Κλινική του Πανεπιστημίου Αθηνών.

• Στις 8 Μαΐου και ώρα 18:00 στα ΚΑΠΗ Αγίας Τριάδας, στις 10 Μαΐου και ώρα 10:30 στα ΚΑΠΗ Μεταμόρφωσης και στις 23 Μαΐου και ώρα 10:30 στα ΚΑΠΗ Καρέα, θα γίνει ενημέρωση για την «Υγιεινή της Γυναίκας και την Ακράτεια Ούρων» από τη Μαιευτήρα Γυναικολόγο Χειρουργό κ. Σωτηροπούλου.

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
ΕΣΠΑ 2014-2020