Έναρξη της δεύτερης και τρίτης Ομάδας Ψυχοεκπαίδευσης Γονέων από τους Δημοτικούς Παιδικούς Σταθμούς

Μετά την ολοκλήρωση της πρώτης Ομάδας Ψυχοεκπαίδευσης Γονέων με θέμα «Επτά βήματα για την καλύτερη κατανόηση και αντιμετώπιση της συμπεριφοράς του παιδιού σας», από το Γραφείο Κοινωνικής Υπηρεσίας των Δημοτικών Παιδικών Σταθμών του Δήμου Βύρωνα για το σχολικό έτος 2013-2014, το πρόγραμμα συνεχίζεται με τη δεύτερη και την τρίτη Ομάδα Γονέων.

Πιο συγκεκριμένα, τη Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου, ώρα 12:00-1:30μ.μ, ξεκινά η δεύτερη Ομάδα για τους γονείς του 1ου, 5ου και 10ου Παιδικού Σταθμού και την Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου, ώρα 12:00-1:30μ.μ, η τρίτη Ομάδα για τους γονείς του 9ου, 8ου και 4ου Παιδικού Σταθμού.

Οι συναντήσεις πραγματοποιούνται στα γραφεία της Διοίκησης των Παιδικών Σταθμών (Φλέμιγκ 71, 1ος όροφος). Οι γονείς που επιθυμούν να συμμετέχουν, θα ενημερωθούν από τις προϊσταμένες και το παιδαγωγικό προσωπικό των Παιδικών Σταθμών.

Για επιπλέον πληροφορίες ή διευκρινίσεις, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καλούν πρωινές ώρες στο τηλ. 210-7608466.
Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα
Σχέδιο Βιώσιμης Αστικής  Κινητικότητας