Δημοτικοί Παιδικοί Σταθμοί Βύρωνα: Σχόλες Γονέων
10 Δεκεμβρίου 2014

Δημοτικοί Παιδικοί Σταθμοί Βύρωνα: Σχόλες Γονέων

Η Διοίκηση των Δημοτικών Παιδικών Σταθμών Δήμου Βύρωνα σας ενημερώνει ότι από τις αρχές Νοέμβρη πραγματοποιείται πρόγραμμα Σχολών Γονέων με θέμα: «Επτά βήματα για καλύτερη επικοινωνία στην οικογένεια» με συντονίστρια τη ψυχολόγο κ. Μαριλίνα Mπαδικιάν.

Συνολικά πραγματοποιούνται τέσσερις Κύκλοι Σχολών Γονέων, σε εβδομαδιαία βάση, ημέρες Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη ώρα 11:30-13:15 στα γραφεία της Διοικητικής Υπηρεσίας (Φλέμινγκ 71, 10ς όροφος).

Στις Σχολές Γονέων οι γονείς έχουν τη δυνατότητα να ενημερωθούν σε θέματα που αφορούν τα αναπτυξιακά στάδια και την εξελικτική πορεία των παιδιών προσχολικής ηλικίας, ν’ ανταλλάξουν με άλλους γονείς τις εμπειρίες και τους προβληματισμούς τους και να δεχθούν υποστήριξη και συμβουλευτική καθοδήγηση για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν με τα παιδιά τους.

Η Πρόεδρος  του Ν.Π.Δ.Δ

Λεμονιά Κλωνάρη