Στιγμιότυπα από την Εκθεση Ζωγραφικής που διοργάνωσε το Κ.Α.Π.Η Δήμου Βύρωνα, με την συμμετοχή των μελών και των 3 Κ.Α.Π.Η του σε ελεύθερο θέμα ζωγραφικής δεξιοτεχνίας τους
10 Απριλίου 2016

καθώς και με την συμβολή των Παιδικών Σταθμών του Δήμου, με θέμα αφιερωμένο "στον παππού και την γιαγιά" .

Η έκθεση πραγματοποιήθηκε για να προβάλει τους μικρούς και μεγάλους καλλιτέχνες μας σε συνεργασία, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα της Τρίτης Ηλικίας, την οποία τίμησε με επιτυχία στις 9 και 10 Οκτωβρίου 2015 στο χώρο του Κ.Α.Π.Η της Αγίας Τριάδας που την φιλοξένησε.

Στην έναρξη της έκθεσης τραγούδησε και η Χορωδία των Κ.Α.Π.Η υπό την διεύθυνση της Παναγιώτας Σανγβινάτσου.