ΟΛΗ Η ΑΓΑΠΗ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΛΕΞΕΙΣ
2 Ιουνίου 2016

ΟΛΗ Η ΑΓΑΠΗ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΛΕΞΕΙΣ

Ο 3ος Δημοτικός Παιδικός Σταθμός Βύρωνα με τη Διευθύντριά του Μαρία Βολάκη, υποδέχθηκε τους παππούδες και τις γιαγιάδες της Χορωδίας των Κ.Α.Π.Η. Δήμου Βύρωνα που συνοδεύονταν από το δημοτικό υπάλληλο και εργοθεραπευτή των Κ.Α.Π.Η Γιώργο Κουτεντάκη , η οποία απέδωσε τρίφωνα διασκευασμένα παραδοσιακά τραγούδια, για την Επέτειο της Αλωσης της Κωνσταντινούπολης , υπό τη διεύθυνση της Παναγιώτας Σανγβινάτσου.

Πρόκειται για μία όμορφη συνεργασία ψυχαγωγίας και επιμόρφωσης μικρών και μεγάλων που έχει ξεκινήσει εδώ και περίπου 3 χρόνια και συνεχίζεται με επιτυχία !

Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία της η Διευθύντρια του Παιδαγωγικού όλων των Παιδαγωγικών σταθμών Μαριάννα Τζοβάρα.

Η μεγάλη συγκίνηση για τα μέλη της χορωδίας των Κ.Α.Π.Η ήταν ο έγγραφος ΕΠΑΙΝΟΣ που προσφέρθηκε στο τέλος της εκδήλωσης από τη διευθύντρια και τα παιδάκια του σταθμού, περιγράφοντας με λίγες λέξεις την αγάπη τους, αφήνοντας τη ζεστή αγκαλιά τους ανοιχτή για το επόμενο μουσικό ταξίδι!