Κλειστά τα σχολεία του Βύρωνα λόγω κακοκαιρίας
9 Ιανουαρίου 2017

Κλειστά τα σχολεία του Βύρωνα λόγω κακοκαιρίας

Με απόφαση του Δημάρχου Βύρωνα, όλες οι σχολικές μονάδες της πόλης (παιδικοί σταθμοί, πρωτοβάθμια, δευτεροβάθμια εκπαίδευση) δεν θα λειτουργήσουν την Τρίτη 10 Ιανουαρίου λόγω της κακοκαιρίας. Μοναδικός γνώμονας για αυτή την απόφαση είναι η ασφάλεια των παιδιών.

Οι μηχανισμοί του Δήμου είναι σε ετοιμότητα. Τόσο ο Δήμαρχος όσο και τα υπόλοιπα μέλη της Δημοτικής Αρχής είναι σε συνεχή επαγρύπνηση, ενώ συνεργεία του Δήμου ρίχνουν αλάτι στα επικίνδυνα σημεία της πόλης.

Για όσο χρονικό διάστημα διατηρηθεί ο παγετός, ο Δήμος Βύρωνα θέτει ως θερμαινόμενο χώρο στη διάθεση των πολιτών και σε 24ωρη βάση:

το Πολυδύναμο Κέντρο Υγείας Δήμου Βύρωνα (Καλλιπόλεως 59 & Αγίας Σοφίας).

Μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Κέντρο Επιχειρήσεων του Δήμου Βύρωνα στα τηλέφωνα: 21076405122107658247 - 2107658537.