Ξεκινά το 23ο Παιδικό Φεστιβάλ!

23ο Παιδικό Φεστιβάλ στο Δήμο Βύρωνα: S.O.S.TE τη γη

Ο Δήμαρχος Βύρωνα και το Πνευματικό Κέντρου του Δήμου διοργάνωσαν και φέτος το 23ο Παιδικό Φεστιβάλ, που ξεκινά στις 2 Απριλίου και ολοκληρώνεται στις 13, στο Δημοτικό Κινηματογράφο «Νέα Ελβετία» - εκτός από την Τελετή έναρξης και λήξης που έχουν προγραμματιστεί να γίνουν στην Πλατεία Εθνικής Αντίστασης (Ταπητουργείο).

Το σύνθημα προμετωπίδα του Φεστιβάλ είναι: S.O.S.TE τη γη.
Τα Δημοτικά σχολεία της περιοχής έχουν επιστρατευθεί και έχουν προετοιμάσει θεατρικές παραστάσεις, παράσταση κουκλοθέατρου, βραδιές με παραδοσιακούς χορούς, μουσικές εκδηλώσεις, όπως και την προβολή ντοκιμαντέρ με περιβαλλοντικό περιεχόμενο. Συμμετέχει το Θεατρικό Εργαστήρι του Πνευματικού Κέντρου Δήμου Βύρωνα και η θεατρική ομάδα «T & T Group». Οι εκδηλώσεις αρχίζουν στις 17:30 και διαρκούν περίπου έως τις 22:00 το βράδυ.
Η είσοδος είναι ελεύθερη.