Τριήμερη διακοπή μαθημάτων στο 4ο Δημοτικό/Νηπιαγωγείο Σχολείο Βύρωνα
19 Μαρτίου 2018

Τριήμερη διακοπή μαθημάτων στο 4ο Δημοτικό/Νηπιαγωγείο Σχολείο Βύρωνα

Με απόφαση του Δημάρχου Βύρωνα κατόπιν εγγράφου της Πολεοδομίας Αθηνών, διακόπτονται τα μαθήματα στο 4ο Δημοτικό/Νηπαγωγείο Σχολείο Βύρωνα για τρεις ημέρες (Τρίτη 20/3, Τετάρτη 21/3 και Πέμπτη 22/3), προκειμένου να γίνουν εργασίες συντήρησης ώστε να εξασφαλισθεί η ασφάλεια των μαθητών.

Δράση του Κοινωνικού Φαρμακείου σε συνεργασία με το Σ.Ο.Ψ.Υ. για την ημέρα ψυχικής υγείας

16 Οκτωβρίου 2019

Την Παρασκευή 11/10/2019 πραγματοποιηθήκε στις 18:00 η ώρα έκθεση έργων τέχνης με θέμα: “Όταν η ψυχική ασθένεια επηρεάζει την τέχνη” στην Πλατεία Τσιρακοπούλου του Δήμου Βύρωνα ενώ στη συνέχεια στις 19:00 η ώρα ακολούθησε ομιλία στον χώρο του Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης, Καλλιπόλεως 59 και Αγ. Σοφίας, σχετικά με τις πρώτες βοήθειες ψυχικής υγείας, τις ψυχικές ασθένειες, τα συμπτώματα, την αντιμετώπισή τους και τους φορείς που μπορεί κάποιος να απευθυνθεί.