Ξεκινά η αθλητική γιορτή της νεολαίας του Βύρωνα: «Παμβυρώνεια 2018»
26 Μαρτίου 2018

Ξεκινά η αθλητική γιορτή της νεολαίας του Βύρωνα: «Παμβυρώνεια 2018»

Ο Δήμος Βύρωνα σε συνεργασία με το Γραφείο Φυσικής Αγωγής και τη ΣΕΦΑΑ του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει για τέταρτη συνεχή χρονιά τους μαθητικούς αθλητικούς αγώνες «Παμβυρώνεια  2018».

Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Δήμου μας κατά την περίοδο Μάρτιο - Μάιο 2018 και κατά την διάρκεια του σχολικού ωραρίου.

Στους αγώνες θα λάβουν μέρος συνολικά 700  παιδιά με τη συνοδεία των καθηγητών τους, καθώς το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Βύρωνα έχει εξασφαλίσει την έγκριση της Α/βάθμιας και Β/βάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής.

Τα παιδιά θα αγωνιστούν μέσα σε ένα απόλυτα ασφαλές περιβάλλον, στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Δήμου μας.

Στο τέλος της αγωνιστικής περιόδου θα γίνουν απονομές μεταλλίων και κυπέλων στους νικητές των αγώνων.

Ο Δήμος Βύρωνα θέλοντας να επιβραβεύσει μαθητές και εκπαιδευτικούς για τη συμμετοχή στους αγώνες και την αθλητική δραστηριοποίηση, θα προσφέρει μπάλες στα συμμετέχοντα σχολεία.

για το πρόγραμμα παρακαλώ πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο