Κοινωνικό Παντοπωλείο Δήμου Βύρωνα: Διανομή Τροφίμων από «Δομή Παροχής Βασικών Αγαθών»
4 Σεπτεμβρίου 2018

Ενημερώνουμε ότι οι αιτήσεις για το Κοινωνικό Παντοπωλείο ξεκίνησαν τον Μάρτιο και έληξαν τέλη Ιουνίου του 2018 κατόπιν δύο παρατάσεων. Πραγματοποιήθηκε αξιολόγηση των αιτήσεων βάσει κοινωνικο-οικονομικών κριτηρίων και εγκρίθηκε η διανομή τροφίμων σε περίπου 170 ωφελούμενους του Δήμου Βύρωνα για ένα έτος. Οι επόμενες αιτήσεις αναμένεται να ξεκινήσουν το επόμενο έτος με την κατάθεση των νέων φορολογικών δηλώσεων.

Για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία ή διευκρίνηση μπορείτε να απευθυνθείτε στην κοινωνική λειτουργό της υπηρεσίας μας τις ώρες 10:00-14:00, τηλ. επικοινωνίας: 210-7653054.

Δράση του Κοινωνικού Φαρμακείου σε συνεργασία με το Σ.Ο.Ψ.Υ. για την ημέρα ψυχικής υγείας

16 Οκτωβρίου 2019

Την Παρασκευή 11/10/2019 πραγματοποιηθήκε στις 18:00 η ώρα έκθεση έργων τέχνης με θέμα: “Όταν η ψυχική ασθένεια επηρεάζει την τέχνη” στην Πλατεία Τσιρακοπούλου του Δήμου Βύρωνα ενώ στη συνέχεια στις 19:00 η ώρα ακολούθησε ομιλία στον χώρο του Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης, Καλλιπόλεως 59 και Αγ. Σοφίας, σχετικά με τις πρώτες βοήθειες ψυχικής υγείας, τις ψυχικές ασθένειες, τα συμπτώματα, την αντιμετώπισή τους και τους φορείς που μπορεί κάποιος να απευθυνθεί.