Σεμινάριο Επιμόρφωσης Προπονητών Ανάπτυξης Xάντμπολ
5 Σεπτεμβρίου 2018

Σεμινάριο Επιμόρφωσης Προπονητών Ανάπτυξης Xάντμπολ

Το τμήμα Χάντμπολ του Αθηναϊκός ΑΣΒ συνεχίζει την προσπάθεια ανάπτυξης του αθλήματος στον Βύρωνα, και όχι μόνο,  διοργανώνοντας στις 14-16 Σεπτεμβρίου 2018 στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής εβδομάδας Αθλητισμού ΄΄BE ACTIVE΄΄ Σεμινάριο Επιμόρφωσης Προπονητών Ανάπτυξης σε συνεργασία με την Ομοσπονδία Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος (O.X.E.), τον Σύνδεσμο Ελλήνων Προπονητών (ΣΥ.Π.Χ.Ε.), την ΕΑΠ/ΟΧΕ, την Ένωση Σωματείων Αττικής (ΕΣΧΑ) και υπό την αιγίδα του Δήμου Βύρωνα και του Υπουργείου Αθλητισμού και Πολιτισμού (Be Active).

Περισσότερες λεπτομέρειες της Αφίσας καθώς και το Πρόγραμμα του Σεμιναρίου στην ιστοσελίδα και στο facebook, του Αθηναϊκού ΑΣΒ, της ΟΧΕ, του ΣΥ.Π.Χ.Ε. και της ΕΣΧΑ.

ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΥ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ 15 T.K. 16233 ΒΥΡΩΝΑΣ ΑΘΗΝΑ - ΤΗΛ. 6938006609 E-mail : athinaikoshandball@gmail.com
Website : www.athinaikos-handball.gr

Εκ του γραφείου τύπου του ΑΘΗΝΑΪΚΟΥ ΑΣΒ

Δράση του Κοινωνικού Φαρμακείου σε συνεργασία με το Σ.Ο.Ψ.Υ. για την ημέρα ψυχικής υγείας

16 Οκτωβρίου 2019

Την Παρασκευή 11/10/2019 πραγματοποιηθήκε στις 18:00 η ώρα έκθεση έργων τέχνης με θέμα: “Όταν η ψυχική ασθένεια επηρεάζει την τέχνη” στην Πλατεία Τσιρακοπούλου του Δήμου Βύρωνα ενώ στη συνέχεια στις 19:00 η ώρα ακολούθησε ομιλία στον χώρο του Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης, Καλλιπόλεως 59 και Αγ. Σοφίας, σχετικά με τις πρώτες βοήθειες ψυχικής υγείας, τις ψυχικές ασθένειες, τα συμπτώματα, την αντιμετώπισή τους και τους φορείς που μπορεί κάποιος να απευθυνθεί.