Διανομή προϊόντων του ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Άπορους
23 Οκτωβρίου 2018

Διανομή προϊόντων του ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Άπορους

Ο Δήμος Βύρωνα στο πλαίσιο εφαρμογής του προγράμματος Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής για το ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας Απόρων (FEAD/TEBA), πραγματοποίησε την Πέμπτη 18 και την Παρασκευή 19 Οκτωβρίου διανομή προϊόντων ΤΕΒΑ.

Η διανομή πραγματοποιήθηκε στον Πολυχώρο «ΑΣΤΡΑ», περιοχή Εργάνης στα Θέατρα Βράχων.
Για την παραλαβή προϊόντων προσήλθαν 1.045 άτομα , τα οποία ειδοποιήθηκαν με γραπτό μήνυμα στο κινητό τους τηλέφωνο και η διαδικασία εξελίχθηκε ομαλά χωρίς να ταλαιπωρηθούν οι εξυπηρετούμενοι.

Μέρος της ποσότητας των νωπών προϊόντων που δεν δόθηκε, λόγω της μη προσέλευσηςτων δικαιούχων, προσφέρθηκαν στις ενορίες, προκειμένου να διανεμηθεί μέσω των συσσιτίων τους, καθώς και στη Δομή Παροχής Συσσιτίου του Δήμου μας.