Κάλεσμα προς τους κατοίκους του Δήμου Βύρωνα
23 Οκτωβρίου 2018

Κάλεσμα προς τους κατοίκους του Δήμου Βύρωνα

Μετά την επιτυχία που είχαν οι δύο προηγούμενες δράσεις “Δωρεάν Διανομή  Γευμάτων προς όλους” της Δομής «Παροχής Συσσιτίου» του Δήμου Βύρωνα σε συνεργασία με την κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος», καθιερώνεται η πραγματοποίηση της εν λόγω δράσης κάθε πρώτη Παρασκευή του μήνα.

Η επόμενη προγραμματιζόμενη μας συνάντηση είναι στις 02/11/2018, ημέρα Παρασκευή και ώρα 12:00 π.μ., στο πάρκο “Καραολή και Δημητρίου” (πλησίον Παλαιών Πατρών Γερμανού) όπου σας προσκαλούμε να μαγειρέψουμε και να γευματίσουμε όλοι μαζί. Στόχος μας είναι να αφυπνιστούν συνειδήσεις αλληλεγγύης και κοινωνικής προσφοράς απέναντι σε συνανθρώπους μας που βρίσκονται σε λιγότερο ευνοϊκή θέση.

Οι κάτοικοι της περιοχής την ημέρα αυτή, αλλά και κάθε πρώτη Παρασκευή του μήνα, θα έχουν τη δυνατότητα να ενημερωθούν και να αποκομίσουν τη γνώση και την εμπειρία με ποιους τρόπους μπορούν να βοηθήσουν και να στηρίξουν το έργο μας που αφορά όλους μας .

Ελάτε όλοι μαζί να απολαύσουμε γεύματα αγάπης και να μοιραστούμε την χαρά της προσφοράς και της αλληλεγγύης!!!

Όσοι επιθυμούν, ως ένδειξη αγάπης για τον συνάνθρωπο, μπορούν να προσφέρουν τρόφιμα με σκοπό την ενίσχυση των Κοινωνικών Δομών του Κοινωνικού Παντοπωλείου και Παροχής Συσσιτίου του Δήμου μας.

Πληροφορίες Επικοινωνίας:
Δ/νση: Ιθώμης 6,Βύρωνα (Κοινωνικές Υπηρεσίες Δομών Παροχής Βασικών Αγαθών: Κοιν. Παντοπωλείο-  Παροχή Συσσίτιου)
Τηλέφωνο:210 7653054