Ξεκίνησε η λειτουργία του 4ου Δημοτικού Σχολείου
25 Οκτωβρίου 2018

Ξεκίνησε η λειτουργία του 4ου Δημοτικού Σχολείου

Τη  Δευτέρα 29 Οκτωβρίου ξεκίνησε η λειτουργία του 4ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα στο κτήριο επί της Λεωφόρου Κατεχάκη που παραχωρήθηκε από την Εκκλησία και ανακατασκευάστηκε από τον Δήμο Βύρωνα με χρηματοδότηση του Υπουργείου Εσωτερικών.

Πρόκειται για ένα πολύ όμορφο και λειτουργικό σχολείο. Ευχαριστούμε όλους όσους συνέβαλαν με τον οποιοδήποτε τρόπο στο καλό αυτό αποτέλεσμα.

Η μεταφορά των μαθητών πραγματοποιείται με δρομολόγια που σχεδιάστηκαν και υλοποιούνται από την Περιφέρεια Αττικής σε συνεργασία με τον Δήμο. Τα μαθητικά λεωφορεία ξεκινούν κάθε μέρα στις 7:30 π.μ. από την πλατεία Ταπητουργείου.

Πιστεύουμε  ότι  οι γονείς των παιδιών και  τα  παιδιά θα αγαπήσουν  και θα λειτουργήσουν  το νέο αυτό σχολείο μέχρι να κατασκευαστεί το σχολείο «Χαραλαμπόπουλου».

Πολιτική Προστασία Δήμου Βύρωνα