Πρόσκληση σύγκλησης διακομματικής επιτροπής την Δευτέρα 24/06/2019 και ώρα 14:00

Ο Δήμαρχος Βύρωνα καλεί τους εκπροσώπους των πολιτικών κομμάτων καθώς και  των συνασπισμών συνεργαζόμενων κομμάτων σε κοινή σύσκεψη, την Δευτέρα 24 Ιουνίου 2019 και ώρα 14:00, στο Δημαρχείο Βύρωνα (Αίθουσα δημοτικού Συμβουλίου).

Κατά τη διάρκεια της σύσκεψης, θα συζητηθούν οι κανόνες δεοντολογίας που πρέπει να διέπουν την επικείμενη εκλογική αναμέτρηση της 7ης Ιουλίου 2019, ενώ θα ληφθεί απόφαση, σχετικά με την κατανομή των χώρων του Δήμου, τον καθορισμό του τρόπου χρήσης αυτών από τα Κόμματα και τους Συνασπισμούς των Κομμάτων σύμφωνα τις σχετικές διατάξεις για τις ανάγκες προβολής τους ενόψει των βουλευτικών εκλογών, όπως περιγράφονται σε σχετική εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών με αριθμό 45516/14-06-2019.

Δράση του Κοινωνικού Φαρμακείου σε συνεργασία με το Σ.Ο.Ψ.Υ. για την ημέρα ψυχικής υγείας

16 Οκτωβρίου 2019

Την Παρασκευή 11/10/2019 πραγματοποιηθήκε στις 18:00 η ώρα έκθεση έργων τέχνης με θέμα: “Όταν η ψυχική ασθένεια επηρεάζει την τέχνη” στην Πλατεία Τσιρακοπούλου του Δήμου Βύρωνα ενώ στη συνέχεια στις 19:00 η ώρα ακολούθησε ομιλία στον χώρο του Κ.Α.Π.Η. Μεταμόρφωσης, Καλλιπόλεως 59 και Αγ. Σοφίας, σχετικά με τις πρώτες βοήθειες ψυχικής υγείας, τις ψυχικές ασθένειες, τα συμπτώματα, την αντιμετώπισή τους και τους φορείς που μπορεί κάποιος να απευθυνθεί.